עמוד הבית יצירת קשר

המדריך לבחירת טבעות מושלמת לאירוסין

עיצוב תכשיטי כסף בעבודת יד
Jeweler חנות תכשיטים » תכשיטי יוקרה – מה צריך לדעת

תכשיטי יוקרה – מה צריך לדעת

בין אם מדובר בתכשיטי זהב או כסף, עם אבנים או בלי אבנים, צמיד, טבעת, עגילים או שרשרת, תכשיטי יוקרה משדרגים כל הופעה ועוזרים להבליט את היופי הפנימי, הבוהק והזוהר שלנו. בנוסף, תכשיטים הם תמיד ולעד המתנה המושלמת.

אף אישה מעולם לא אמרה "אוי, יש לי יותר מידי עגילים", או "הלוואי והיו לי קצת פחות שרשראות", אף גבר, גם אם לא כולם מודים בכך, לא התאכזב לקבל שעון יד אופנתי וגברי. אכן, תכשיטים הם אביזרי חובה. יחד עם זאת, תכשיטים איכותיים באמת עולים בהתאם ולכן יש להיצמד למספר הוראות וטיפים כאשר ניגשים לבחור אותם.

זהב איכותי ונוצץ לנצח

זהב הוא רק שם העל למיליוני סוגים, מינים וצבעים של החומר הנחשק. כאשר ניגשים לבחור תכשיט זהב יש לדעת למי הוא בדיוק מכוון על מנת להתאים לגיל, למבנה הפנים וצבע העור את התכשיט, כך שהוא ישתלב ויקשט. לבנות צעירות בגיל בת מצווה מומלץ לענוד תכשיטי זהב עדינים או זהב לבן, לבעלות גוון עור שחור יתאים במיוחד זהב צהוב ולבעלות גוון בהיר, מומלץ לעדות זהב אדום. את הזהב מומלץ לסמן ביחידות של קראט כאשר זהב טהור הינו 24 קראט. יש לשים לב שתכשיטים משובצים כמעט לעולם לא יכילו זהב טהור וזאת משום שיש לשלב בתכשיט חומרים שיכולים לאחוז באבן בצורה טובה.

Diamonds are forever

יהלומים, החומר החזק בטבע והנחשק ביותר בטבע האנושי. האבן מגיעה בצורות, חיתוכים ואיכויות שונות ויש לבצע מחקר מעמיק ומקדים טרם בחירתה. איכות היהלום נמדדת על פי מספר מדדים – ליטוש, משקל, צבע וניקיון. איכות הליטוש קובעת את רמת הנצנוץ, הצבע מתייחס לעד כמה היהלום חסר צבע, כך שככל שהוא לבן יותר כך ערכו גבוהה יותר, המשקל נמדד בקראטים והצורה מתייחסת לצורתו הגיאומטרית. בניגוד לשלושת הפרמטרים הראשנים, הצורה תלויה בהעדפה האישית של הרוכש או הרוכשת ולא מהווה מדד לאיכות היהלום. הצורה תלויה בתכליתה של האבן, האם היא עתידה להשתבץ בטבעת, שרשרת או אפילו שעון לגברים.

תכשיטי כסף קלאסיים ואלגנטיים

תכשיטי כסף הינם תכשיטים העשויים מחומר שהוא מעט זול יותר מזהב. יחד עם זאת אין זה אומר שהוא פחות יוקרתי ונוצץ ויש שיעדיפו אותו על פני צבעים וסוגים אחרים. תכשיטי כסף משבים מראה נקי ואצילי ומתאימים לכל אירוע. בין אם מדובר ביום רגיל בעבודה, אירוע נוצץ ופרוע או חתונה משפחתית. תכשיטי העשויים כסף נוטים לאבד מהבוהק שלהם ויש מספר טיפים יעילים שיסיעו בניקיונם. הפשוט והמהיר ביותר הינו ניקוי באמצעות משחת שיניים, מריחה קלה, שפשוף וניגוב, יעשו את העבודה. טיפ נוסף הינו סודה לשתייה. בכלי עמוק עטוף מבפנים בנייר כסף, ממלאים מים, חומץ, מלח וסודה לשתייה ואת התכשיט משרים בפנים לחמש דקות. כמובן שפשוט ויעיל ביותר לקנות חומר לניקוי כלי כסף ולשמור על התכשיט לאורך זמן.